Oleme tootnud Saaremaal, Orissaares kalavõrke alates aastast 1994. Algselt ostsime kõiki võrgu komponente – võrgulina, ujuki- ja raskusnööre teistelt tootjatelt. Aastal 1996 alustasime ise raskusnööride tootmisega, paar aastat hiljem ka ujukinööride ja muude vajalike nööride tootmist. Võrgulina ostsime ikkagi sisse, põhiliselt Tai tehasest Khon-Kaen, mille toode oli kvaliteetne ja tarnetingimused olid meile sobivad, kahjuks aga tellitavad miinimumkogused suurenesid iga aastaga ja sellega seoses ka tarneaeg. Sel ajal – 2000-ndate algul, oli veel üks võrgulina tootja ka Soomes, kellelt sai kiiresti ning ka väiksemaid koguseid.

Juba siis hakkas vaikselt arenema mõte…

Mõttelt konkreetse sammuni jõudmine võttis aega. Aga aastal 2019 alustasime siiski selle projektiga. Viisime ennast võrgulina tootmise teemaga rohkem kurssi, hindasime võimalusi ja olukorda ning otsustasime tegutseda – tuleb osta võrgulina kudumise masin. Valik langes loomulikult Jaapanis toodetavale AMITA`le, mis on valdkonna parim. Peale eelnevaid läbirääkimisi külastasime veebruaris 2020 tootjat ja vormistasime tellimuse.


Kuna kohe algas COVID ja kogu maailma toimimine oli häiritud, siis saime oma masina kätte alles 2021.a. novembris. Detsembris tegime proovikäivitamise. Sealt edasi oleme õppinud, katsetanud, leiutanud. See kõik on võtnud tohutult palju aega, aga praeguseks oleme jõudnud niikaugele, et suudame pakkuda laias valikus kvaliteetset võrgulina, mida kasutame oma võrgutootmises Kohewõrk (kohev võrk) nime all. Täidame ka klientide tellimusi võrgulinadele.

Hetkel toodame helehalli värvi võrgulina monofili diameetriga 0,14mm ja 0,17mm ning oranži multimonofili 4×0,11. Materjali (tamiili) tootja osas saime soovituse Amita tehaselt. Tegemist on väga kvaliteetse materjaliga.

Meil on võimalik toota lina silmasuurusega alates 10mm ja silmasuurust saab muuta praktiliselt millimeetri kaupa. Samaaegselt saab masinaga toota ühte silmasuurust, küll aga erineva sügavusega linu. Võime toota ka väga sügavaid linu, sõltuvalt silmasuurusest, maksimaalselt 500 silma. Lina pikkus on vastavalt kliendi soovile, endale me toodame 155m pikkust lina, millest tuleb üks valmisrakendatud võrk ülemise selise pikkusega 70m või 2 võrku ülemise selisega 35m. Võrgulina tootmisele kulunud aeg sõltub silma suurusest – masin teeb teatud arvu sõlmesid ajaühikus. Seega mida väiksem silm seda rohkem kulub aega. Võrgulina kootakse masinas pikisuunas. Peale vajaliku pikkuse (silmade sõlmede arvu) saavutamist võetakse linad masinalt maha ja venitakse sõlmed kinni ka sügavuse suunas. Seejärel tavaliselt järgneb aurutamine, mis „triigib“ lina siledaks. Meie oma võrgulina tootmisel loobusime aurutamisest kuna nn. külmalt venitades on sõlmed samuti korralikult kinni aga võrgulina jääb kohevam ning püüab paremini.

Paraku on võrgulina tootmisega ikkagi midagi veel vaja silmas pidada: nimelt võtab monofili vahetus päris palju aega. Vahetada tuleb kõik tamiilid, mida võib masinal olla kuni 1024. Kui minna ühelt diameetrilt üle teisele, siis toodame sama tamiiliga vajalikud linad kõik enne ära kui hakkame tegema järgmise tamiili diameetriga lina. See tähendab, et ruttu saab ainult selle monofiliga linu mis on hetkel masinal. Või kui me oleme seda tüüpi võrgulina juba varem oma laoseisu tootnud. Seega, kes soovib linu tellida peab sellega arvestama… või siis selle töö kinni maksma. Silmasuuruse ja sügavuse muutmine ei ole nii töömahukas. Silmasuuruse muutmine on iseenesest lihtne aga võrgulina sügavus on silmasuurus x silmade arv ja soovitud lina sügavuse saamiseks tuleb niite ringi tõsta. Linade tellimisel, mis parameetrite- silmasuurus, sügavus või pikkus poolest ei vasta meie poolt hetkel kasutatavatele, on tootmise minimaalne kogus sõltuv kõikidest nendest parameetritest. Ühte-kahte lina me valmistada ei saa.

Laos olevate kohevate linade valikuga saate tutvuda ja neid osta meie e-poes. Teistsuguste parameetritega linade tellimise soovist (soovidest) andke meile palun teada päringu või meili teel, siis saame need lisada oma tootmise plaani ja koostada teile ka eelnevalt hinna ja tarneajaga pakkumise.

Kohevate linadega valmisvõrke müüme Kohewõrk nime all.
Hinnakiri on allalaaditav ja olemas meie kodulehel TOOTED all.
Toodete valik täieneb jooksvalt. Kõik laos olevad Kohewõrgud on müügil e-poes.

CLOSE

Tootekategooriad

Nööri kanne
2.0g/1m43.0g/1m
Nööri läbimõõt
1.0mm40.0mm
Nööri raskus
1.0kg/100m60.0kg/100m
Võrgusilma suurus
10mm120mm
Add to cart