Saarevõrk tõi turule täiesti uut tüüpi raskusnööri

KRN – KOHTRASKUSNÖÖR on Saarevõrk OÜ-s väljatöötatud uudne lahendus pliid sisaldava tavalise raskusnööri asendamiseks ja kalavõrgu püügiomaduste parandamiseks. KRN-ga tootes on tavalise tinanööri sisse kootud tinakett asendatud teatud vahemaa tagant individuaalsete pliivabade raskuselementidega, mis viivad võrgu põhja, kuid jätavad raskuselementide vahelise lina paremini „mängima“. Vanasti kasutati alumise võrgunööri külge seotud rõngaid, kive ja muid raskusi. Uues nööris on sama põhimõte, kuid kuna raskused on nööri sees, siis ei takerdu need nii kergesti võrgulinasse ega lähe võrgu aukudest läbi. Kuna alumisel selisel on vastu põhja ainult raskused, siis korjab võrk ka vähem muda ega ei jää nii kergesti põhja kinni.

KRN-ga rakendatud kalavõrk sobib eriti hästi näiteks siiakala püügiks, kuna võrgulina on hästi vaba ja kala takerdub võrku kergemini. KRN-ga rakendatud võrk ei sobi eriti põhjakalade nagu lesta, kiisa ja väikese ahvena püügiks. Samuti ei ole suvisteks püügitingimusteks rakendatud võrku mõttekas hästi kergete kannete tõttu kasutada talvisel jääalusel püügil, kuna tundlik võrk võib jääda madalamas vees kergemini jäässe kinni.

Sellel hooajal on Saarevõrk OÜ alustanud KRN-ga võrkude tootmist spetsiaalselt siia-, lõheliste- ja koha püügiks. Loomulikult püüavad need võrgud hästi ka teisi kalu!

CLOSE

Tootekategooriad

Nööri kanne
2.0g/1m43.0g/1m
Nööri läbimõõt
1.0mm40.0mm
Nööri raskus
1.0kg/100m60.0kg/100m
Võrgusilma suurus
10mm120mm
Add to cart