Meist

Inimkond on aegade hämarusest hankinud loodusest toitu…
Kalapüük on sellest üks tegevus, mis ulatub ka tänasesse päeva, küll ei ole ta enam vahend ellujäämiseks, vaid pigem kalurile töö ja kodanikule hobi või meelelahutus.

Olen tänulik oma vanaisale ja isale, sest olen puutunud kalapüügiga kokku nii kaua kui mäletan. Vanaisa oli Saaremaal rannakalur. Sain temaga sageli kaasa merele, kus ta jagas ohtralt oma kogemusi ja tarkusi. Poisikesena möödusidki suved koos kalapüügi ja merega – õngitsedes sadamas viidikaid ja „aidates“ kalureid. Teismelisena hakkasin iseseisvalt püüdma põhjaõngede ja võrkudega, vanaisa tehtud väikeste mõrdadega. Need suved on meeles kogu eluks!

Hiljem, kui mu isa tuli ära kalalaevalt suurel merel, püüdsime võrkudega ja mõrdadega kala ka koos temaga. Tollesse ajajärku jääbki minu firma ajaloo algus – kuna nõudlus oli uute võrkude ja materjalide järele, valisin ma oma edasiseks tööks selle nišši täitmise. Aasta oli 1994 kui sai valmistatud ja müüdud esimesed võrgud. 1996 hakkasime tootma võrkudele paelu. Hiljem ka muuks otstarbeks sobivaid nööre ja peenemaid köisi.

Aastal 2003 sai ehitatud välja praegune Saaremaa võrguvabrik Orissaares ja soetatud uued võrgurakendusmasinad. Oleme pidevalt arendanud ja täiendanud oma tootmist, eesmärgiga pakkuda võimalikult mitmekesist ja kvaliteetset toodangut. Uusi tooteid ja muudatusi katsetame kõigepealt ise ja kui saame toote muuta paremaks, siis teeme ära. Hetkel toodame ise kõik võrgupaelad – raskus-, ujuv- ja ujukinöörid, abi- ja otsapaelad, ujukid nööridele ning EPS-ujukid märklippudele ja mõrdadele-ujuvvõrkudele. 

Valmistame oma toodetud ujukeid kasutades ka püüniste märgistamiseks lippe ja poisid, võrkudele püügisügavuse seadmiseks ujukeid jms. Võrguvalikus on tavaline nakkevõrk, pinnavõrgud, raamvõrgud ja abarid. Meie toodang ongi suunatud eeskätt rannakaluritele ja ka harrastuskaluritele, kes oskavad pidada lugu kvaliteedist. Meilt on võimalik tellida ka erimõõdulisi ja mittestandardseid võrke. Samuti saame paelu ja nööre toota kliendi soovide ja parameetrite järgi.

Meie jaoks on väga tähtis tagasiside ja suhtlus klientidega. Olete alati oodatud oma ettepanekute ja soovidega. Võite võtta ka minuga otse ühendust. Olgu põhjuseks siis kauba tellimine, kogemuste vahetamine, niisama lobisemine või hoopiski kalale minek.

Kalvar Ige
juhatuse esimees
+(372) 50 44 169

CLOSE

Tootekategooriad

Nööri kanne
2.0g/1m43.0g/1m
Nööri läbimõõt
1.0mm40.0mm
Nööri raskus
1.0kg/100m60.0kg/100m
Võrgusilma suurus
10mm120mm
Add to cart